Osteopatia i fizjoterapia pod jednym adresem.
DO BIEGU…GOTOWE..START!

No właśnie – gotowe?
Kiedy po porodzie można wrócić lub rozpocząć trening biegowy? Niestety nie da się odpowiedzieć w liczbie – że to 3 miesiące, 6, czy może rok. Bo nie zależy to tylko od czasu, tylko od szeregu innych czynników. W jakim stanie są mięśnie dna miednicy po ciąży i porodzie? Jak pracuje tłocznia brzuszna? Czy blizny (zarówno po CC, jak i te na kroczu) nie zakłócają mechaniki ciała? Jak pracują stawy, jaki wpływ na nie miała ciąża i poród? Czy karmisz piersią? Jak się wysypiasz? Jaka jest siła mięśni bioder? Jaka stabilizacja miednicy i kręgosłupa? Bieganie to wspaniała aktywność dla naszego zdrowia, ale żeby po porodzie bezpiecznie je rozpocząć, pewne rzeczy trzeba sprawdzić, a do pewnych się przygotować przez odpowiednio dobrany trening funkcjonalny, zarówno dna miednicy, jak i całego układu ruchu.

Dlatego mamy dla Was:
INDYWIDUALNY PROGRAM TERAPEUTYCZNO-TRENINGOWY PRZYGOTOWUJACY DO BIEGNIA PO PORODZIE : „GOTOWA DO BIEGU!”
opracowany przez fizjoterapeutkę dna miednicy Martynę Romanowska-Naimska z Pelvita Fizjoterapia Dna Miednicy – Martyna Romanowska-Naimska oraz fizjoterapeutkę i trenerkę Katarzynę Witek-Sokołowską Kasia Witek – ruch i fizjoterapia

Składa się on z kilku etapów:

🔸Preselekcja – warunkiem przystąpienia do programu jest odbycie popołogowej wizyty kontrolnej u ginekologa.

🔸Etap 1(mgr Martyna Romanowska-Naimska) Diagnostyka dna miednicy oraz powłok brzusznych, w tym funkcjonalne badanie USG, EMG Biofeedback ( z użyciem sondy dopochwowej ) oraz badanie manualne dna miednicy. Jeśli na tym etapie okaże się, że dno miednicy wymaga terapii, wdrożony będzie terapeutyczny trening dna miednicy pod kontrolą EMG.

🔸Etap 2 ( mgr Katarzyna Witek Sokołowska ) Ocena funkcjonalna układu ruchu pod kątem gotowości na obciążenia związane z bieganiem oraz dobór ćwiczeń korekcyjnych.

🔸Etap 3 (współpraca) trening dna miednicy i ogólnorozwojowy przygotowujący do biegania, stopniowa progresja oraz kontrola efektów zastosowanych ćwiczeń.

Etap 1 wizyta u Martyny w przychodni MyPhysio zapisy 669003490
Etap 2 wizyta u Kasi w studiu treningowym Good Move zapisy 536344970

Zapraszamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *